אבטחת הכניסה למוסדות – בעין המצלמות

אבטחת כניסה למוסדות מהווה נושא גדול הנדון משחר ההיסטוריה ועוד יותר בוער בימים אלו. כיום רוב המוסדות משתמשים במערכות אבטחה חכמות שכוללות ציוד אלקטרוני מתקדם, מצלמות נסתרות או גלויות בעמדות כניסה, מכשור לזיהוי פנים, נשק, חומרי נפץ ועוד.

הצורך בהגנה על נכסים במוסדות ואיום הטרור אינם המטרה היחידה העומדת על פרק האבטחה כפי שמקובל לחשוב. מערכות הבקרה אף אחריות על המעקב אחר הרשאות הכניסה של אנשים לארגונים וחברות. כיום, ניתן לראות פיתוחים טכנולוגיים רבים בתחום אבטחת הכניסה למוסדות אשר משכללים את איכות ורמת הבקרה.

פתרונות לאבטחה ובקרת כניסה

מצלמות אבטחה
זהו תחום נרחב בענף האבטחה המכיל אינספור פיתוחים ואיבזורים למערכות הגנה בארגונים ומוסדות שונים. אפשר לראות מצלמות אבטחה נסתרות וגלויות, עם ראיית לילה, חיישני תנועה, בקרת תזוזה באיכויות גבוהות עם ביצועים מרשימים ביותר. זהו אולי אמצעי האבטחה הראשון שאנשים חושבים עליו בעת מיגון מוסדות.

קרוסלות
קרוסלת מתכת הן ברובן חשמליות ומיועדות למעברים של קהל רחב. קרוסלות אלו הן איכותיות ויעילות ביותר. ניתן לראות קרוסלות בעיקר בתחנות כרטוס ברכבות, אצטדיונים ובחברות וארגונים גדולים. הקרוסלות הללו הם בעלי יתרונות רבים כמו מעבר מבוקר, אפשרויות של נעילה ופתיחה קבועה והן עשויות מנירוסטה עמידה ואיכותית לאורך זמן רב. את הקרוסלות ניתן לראות במבחר רב של דגמים וגבהים החל מקרוסלה נמוכה ועד לקרוסלות גבוהות.

מעברים מהירים
אלו הם מעברים המיועדים לבקרה מהירה ומתבססים על-ידי חיישני אבטחה. המעברים הללו בנויים מכנפיים שמטרתן להיפתח ולהיסגר במהירות אפשרית. מעברים אלו נפתחים ונסגרים במהירות על-מנת לאפשר לאדם בודד לעבור מבלי שתהיה יכולת של הסתננות לאחרים. מעברים מהירים עשויים מנירוסטה אל-חלד עם בקר ממוחשב. המעברים הללו איכותיים ביותר וניתנים לשליטה באמצעות בקר לוגי הנמצא במנוע. אפשר לראות מעברים מהירים בשדות תעופה, עמדות כניסה לחברות ומשרדים וכל זאת על-מנת למנוע כניסה של אנשים מצודים האחד לשני.

דלתות
אלמנט נוסף חשוב באבטחת כניסה למוסדות הוא הדלתות עצמן. למשל דלתות מסתובבות אשר ניתן להציב אותן בכניסה לבניין בין אם בחוץ או בפנים, הבטחה של מעבר אדם בודד ללא היצמדות אחרים, כניסה לכיוון אחד ויציאה מכיוון אחר ועוד. הדלתות מאובזרות באמצעי בקרה נוספים על-מנת להגדיל את רמת הביטחון, כמו מצלמות אבטחה, מערכות לניטור, גלאי תקרה, חיישני דריכה וכו'. סוג נוסף של דלתות המיועד לכניסה לחדרי אחסון וקירור הוא דלתות הנגללות במהירות למורשים בלבד.

תאי סינון
תאי הסינון הם אמצעי האבטחה המתקדמים ביותר הקיימים כיום. תאים אלו מיועדים לאבטחת כניסה ברמה גבוהה עם בקרת כניסה ביומטרית. תאי הסינון מאפשרים כניסה של אדם אחד בלבד תוך סריקה מלאה  ויכולת ניהול שיחה. תאי הסינון הם תאים ממוגני ירי ברמות שונות וניתנים לשליטה מרחוק. הכניסה והיציאה מתוך תאי הסינון מתבצעת באמצעות כרטיסים חכמים.

שערים
ניתן לראות גם אמצעי אבטחה רבים המתחילים מחוץ לבניין, עוד במגרש החנייה. קיימים שערים חשמליים ומחסומים איכותיים המונעים כניסה או יציאה של אנשים לא מורשים למתחם. השערים הם בעלי כנף אחת או שתיים שהן עמידות ביותר לשנים רבות ללא תקלות.

מחסומים
מחסומים מוצבים לרוב במגרשי חניה והם פועלים בעת כניסה או יציאה במטרה לכלוא או למנוע מעבר של אנשים או כלי רכב לא מורשים.