אסתטיות - פנים וחוץ החברה

העסק שלכם משדר למבקרים בו הרבה יותר ממה שאתם מעלים על דעתכם. הנכנסים מקבלים מיד רושם מקיף ומכריע שילווה אותם לאורך זמן. כידוע, לרושם הראשוני יש חשיבות רבה, ולכן עליכם להקדיש מחשבה וזמן לחוויה של המבקרים בין כתלי בית העסק. מובן, כאשר אתם נכנסים ויוצאים מן העסק פעמים רבות מדי יום, לאורך שנים, אתם מתרגלים למראות ואינכם שמים לב עוד לפרטים הקטנים. אבל הרושם של המבקרים המזדמנים יהיה שונה לחלוטין.

אסתטיקה בעסק – עשה ואל תעשה

הנקודה הראשונה והחשובה ביותר היא הניקיון – למרות שמרבית האנשים אינם נוטים לבחון את האבק שבמנורות, הם בכל זאת מבחינים בסימני לכלוך והזנחה באופן לא מודע. האסוציאציה שנקשרת למראות הללו היא שלילית, והיא תוצמד במוחם של המבקרים ליכולות החברה. פריטים שבורים, פגומים ולא תקינים רק יוסיפו לרושם השלילי. חיפוי קירות מתפורר, מרצפות שבורות או תקרות מוכתמות – אפילו אם בעל הנכס הוא האחראי לפגמים הללו, יש לדרוש את תיקונם כי הם משפיעים על הרושם האסתטי שנוצר אצל מבקרי החברה.

לאחר שדאגתם לתחזוקה הכללית כדאי לחשוב על הצעד הבא, והוא העיצוב והנראות של העסק כולו. בחנו את העסק, כבר מן המבוא ומדלת הכניסה. האם הכניסה מותקנת בחוכמה ומאפשרת כניסה נוחה ונעימה? אולי עדיף להתקין דלתות מסתובבות אשר יעניקו מראה יוקרתי יותר וישמרו על הטמפרטורה? האם המבואה נקייה ומוארת? האם השלטים נקיים, אסתטיים ומוארים היטב? אם יש אלמנטים קישוטיים כגון עציצים כדאי לבחון את מצבם והתאמתם לחלל.

צעדו לאחר מכן לתוך בית העסק עצמו ובחנו אותו בעין ביקורתית. כיום, התקנת ריצוף פרקט או חיפוי קירות יכולים לחולל פלאים בעלות סבירה למדי. במידה והמראה מיושן או מוזנח כדאי לשקול את הפתרונות הללו שיכולים ליצור שינוי דרמטי באווירה. בנוסף, כדאי לבחון את התאורה ולראות שהיא נעימה ומותאמת לחלל.

בעמדות העבודה כדאי לוודא שהעובדים מקפידים על הקו העיצובי של החברה ואינם מייצרים סביבם בלגן מיותר. חלק מהמראה היעיל בבית עסק נובע מסביבת עבודה מסודרת ונעימה. בחנו את כל האלמנטים בחלל וודאו שהם נענים לקו עיצובי משותף. החליפו פריטים שנראים שונים או לא מתאימים. לאחר שטיפלתם באלמנטים הגדולים והדומיננטיים כדאי לתת את הדעת לדקורציה ולפרטים הקטנים שעושים את החלל נעים לעין ומזמין. כאן המקום להכניס מגע אישי וטעם ייחודי כדי לבדל את בית העסק
שלכם משאר המשרדים האפרוריים.

זכרו שכל השקעה שתעשו באסתטיקה של בית העסק תקרין על התדמית שלו בעיני הבאים בשעריו.