דלת הרמטית

ישנם מבנים שיכולים לשאת כל דלת שמותקנת בהם, מעצם העובדה שמדובר במבנים ציבוריים שמיועדים לשימוש הקהל הרחב, הרי שניתן להתקין בהם דלתות על ציר או דלתות מסתובבות שנפתחות ונסגרות על פי הצורך. זו הסיבה שאנחנו יכולים למצוא דלת מסתובבת לבתי חולים, קניונים, מרכזים מסחריים ועוד.

לעומת זאת ישנם מבנים שדורשים התקנה של דלת הרמטית, כזו שלא ניתן להיכנס דרכה בכל מחיר וכן שום חומר לא יכול לעבור דרכה. במבני מגורים מדובר בחדרי ממ"ד אשר כוללים דלת הרמטית מבטון, אך גם במקומות אחרים, כולל בתי חולים אנחנו יכולים למצוא דלת הרמטית, למשל בחדרי ניתוח או מחלקות מסוימות. מדובר על דלתות שהכניסה אליהן אפשרית רק אם מישהו מבפנים פותח אותן או בעזרת קוד או כפתור מיוחד. לא כל אחד יכול לחצות את מפתן הדלת ולהיכנס דרכה.

השימוש בדלת הרמטית נפוץ במקרים שונים, כאמור הוא נפוץ בבתי חולים, אך גם במה שמכונה חדרים סטריליים, חדרים "נקיים", חדרים שיש בהם בקרת אוויר, חדרים שאמורים להיות מוגנים בפני חיידקים וכן חדרים אקוסטיים. הדלתות עובדות באמצעות מנגנון סגנון הרמטי שכולל נעילה כפולה ומערכת מיוחדת שמבטיחה את תנועת הדלת. הדלת, כאמור, עובדת באמצעות גלאים, לחצנים ואלמנטים אחרים אשר מאפשרים פתיחה ונעילה של הדלת מבחוץ או מבפנים. יש לציין שדלת הרמטית עמידה גם בפני רעשים, וניתן להזמין דלתות הרמטיות בגדלים שונים.

דוגמא טובה לדלתות שכאלה אלה דלתות עם מערכות אינטרלוק לחדר נקי. הרעיון הוא שמדובר בדלת שנפתחת אך ורק כאשר אין דלת אחרת שפתוחה באותו זמן בחדר. חדרים נקיים הם חדרים של מעבדות אשר אסור שייכנסו אליהם חיידקים וגורמים אחרים, לכן יש צורך שהנעילה של הדלת תהיה הרמטית. מערכת אינטרלוק מונעת אפשרות של פתיחת שתי דלתות במקביל. כך למעשה היא מזהה שדלת אחת נפתחת ומונעת כניסה של דלת אחר. כמו כן מערכת זו יוצרת חיץ בין החדר הנקי לחדרים אחרים, אשר מן הסתם נחשבים מלוכלכים. יש לציין עוד שבשביל להיכנס דרך הדלת, יש לקבל אישור מיוחד מהמערכת.

אם אתם רוצים לדעת עוד על דלת הרמטית כולל על מערכות אינטרלוק לחדר נקי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנחנו ביאל אקסס קונטרול סיסטמס, נשמח לעמוד לרשותכם. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ותוך זמן קצר הצוות שלנו יעמוד לרשותכם לכל שאלה ועניין.