מעברים מבוקרים

לא פעם אנחנו יכולים לראות בסרטים, מתחמים סגורים ומיוחדים שבשביל להגיע ולעבור ביניהם יש צורך בבקרה מיוחדת. מדובר על אלמנט בטיחותי יחסית חדש, אשר כיום כבר מוצב בלא מעט מתחמים, כולל בניינים פרטיים ובניינים מסחריים. מדובר על מעברים מבוקרים.

הרעיון הוא מאוד פשוט, בשביל למדר את כמות האנשים שעוברת במקום מסוימת ובשביל שתהיה בקרה ושליטה עליהם, אנחנו צריכים לאפשר רק לאנשים מסוימים לעבור באותם מתחמים. לשם כך עלינו ליצור מעברים אשר רק באמצעות אלמנטים מסוימים ניתן לחצות אותם. כיצד עושים את זה? אפשר מצד אחד להתקין דלתות הרמטיות שמונעות כניסה, כמעט באופן מלא מהאנשים שנמצאים במקום ואינם מורשים להיכנס, אך עוד לפני כן אנחנו נרצה למנוע ממי שאיננו מורשה להתקרב אל הדלת, וזאת ניתן לעשות באמצעות מעברים מבוקרים.

מדובר במעברים שבשביל לחצות אותם יש לעבור אלמנטים מסוימים של אבטחה, למשל, ניתן להיכנס באותו מעבר דרך קוד מסוים, כרטיס מעבר, סריקת העין, טביעות אצבע ועוד. לעיתים מדובר על מעברים מבוקרים שאין בהם שום אלמנט שאמור למנוע כניסה אלא עצם המבנה של המעברים מאפשר בקרה, שכן לצידם מעמידים שומרים ואז ניתן לראות מי האנשים שעוברים במעבר.

מעברים מבוקרים משמשים כיום מגוון רחב של מתחמים, החל ממוסדות ציבוריים, מוסדות ממשלתיים, מבנים פרטיים, מבנים מסחריים, מבני צבא, תחנות רכבת, תחנות אוטובוס, שדות תעופה ועוד. בכל אחד מהמקומות אנחנו יכולים למצוא מעבר מבוקר אשר בנוי בצורה אחרת. בחלק מהמקרים בסוף המעבר מותקנת דלת הרמטית שמהווה מעגל שני של אבטחה, כשבהמשך אפשר למצוא מעגל שלישי ורביעי ולעיתים יש מקומות שמסתפקים בשני מעגלים אלו בלבד.

חשוב לציין, התקנת מעברים מבוקרים יכולה להיות דבר אידיאלי, בתנאי שהמעבר נוח למעבר בני אדם וכן בתנאי שיש מקום מיוחד בו יכול אדם עם כסא גלגלים או כלי ניוד אחר לעבור. בשביל להשתמש במעברים מבוקרים בצורה חכמה, רצוי גם שתהיה אבטחה מלאה במקום, הן אנושית והן אבטחה באמצעות מצלמות, וכלים אחרים.

אם אתם רוצים לדעת עוד על מעברים מבוקרים, דלתות הרמטיות וכן על עמודי התפרצות ואלמנטים נוספים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. אנחנו בחברת יאל אקסס קונטרול סיסטמס, נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולהציג בפניכם את כל הכלים שעומדים לרשותנו להתקנת מעברים מבוקרים שיכולים להתאים לכם. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.