עמוד נגד התפרצות

אחת הדילמות שעומדות בפני כל מי שמעוניין לבנות מבנה ציבורי שמיועד לשרת קהל רחב היא, כיצד למנוע אי נוחות ועיכובים מיותרים בפני האנשים ומנגד לשמור על הביטחון והבטיחות. זו הסיבה שבהרבה מאוד מקומות אנחנו יכולים לראות, מצד אחד מעבר מהיר ומצד שני אלמנטים שונים שמיועדים לשמור על הסדר הציבורי ועל תחושת הביטחון, דוגמא עמודים מתרוממים וכן עמודים נגד התפרצות.

ניקח למשל אצטדיון, מקום שיכול להכיל עשרות אלפי אנשים וזו הכמות שמגיעה בדרך כלל כשמדובר במשחק חשוב או הופעה. מצד אחד, מי שמתכנן את המקום רוצה שיהיה מעבר מהיר לאנשים, שהם לא יצטרכו לחכות הרבה זמן בתור ולא יצטרכו להידחף, אלא יוכלו לעבור בצורה מהירה מהחנייה עד ליציע אל מקום מושבם. זו הסיבה שמתכננים מעבר מהיר הכולל בין היתר אפשרות של כרטוס אוטומטי, מסלולים ישירים למקום בו אמור כל אחד מהצופים לשבת.

מצד שני, מאחר ותמיד קיים סיכון שעלול להתרחש אירוע ביטחוני או אחר, יש צורך להשתמש באלמנטים בטיחותיים שונים, על כן, יש צורך להתקין עמוד מתרומם מהרצפה, עמוד שמונע מעבר לאזורים מסוימים, עמוד שמונע כניסה מגורמים לא מורשים אל תוך השטח שעוקף את האצטדיון ועוד. כמו כן, אנחנו נמצא עמוד נגד התפרצות, עמוד שאמור למנוע מצב בו יש התפרצות של קהל מסיבה כזו או אחרת. במקרה כזה, האלמנט האנושי, קרי המאבטחים לא תמיד יכולים לעזור, לכן יש צורך להיעזר בכלים שונים, בין היתר אפשר להשתמש בעמודי ביטחון, דוגמא עמוד מתרומם מהרצפה או עמוד נגד התפרצות. יש לציין עוד, שעמודים אלה מיועדים לא רק בשביל למנוע מעבר או התפרצות של הקהל אלא גם למנוע מעבר של כלי רכב, וכאן ההתייחסות היא כמובן לכלי רכב חשודים שעלולים לשאת חומרי נפץ שונים.

יש לציין שעמודים נגד התפרצות או עמוד מתרומם מהרצפה, מותקנים בלא מעט חניונים וכן במתחמים של מוסדות ציבור, כך מונעים אפשרות של כניסת גורמים לא מורשים או התפרצות של כלי רכב אל תוך המתחמים.

אם אתם מחפשים עוד מידע על מעבר מהיר וכן על עמודי ביטחון, כגון עמוד מתרומם מהרצפה, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אנחנו בחברת יאל אקסס קונטרול סיסטמס נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל עניין. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום, הצוות המקצועי שלנו ישמח לעזור לכם לתכנן ולהתקין מעברים מהירים ועמודי ביטחון.