שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לאבטחת אישים

אחד מן האתגרים היותר מורכבים הקיימים בתחום האבטחה נוגע לאבטחת אישים. אבטחה של אישיות ציבורית הפכה עם השנים למורכבת ומאתגרת עד מאוד וזאת למול העובדה שמדובר באבטחה שאינה נייחת ונמצאת בתנועה מתמדת. סביבה לא פעם איומים קונקרטיים שבעצם מצדיקים ומצריכים אבטחתה וחברות אבטחה, כמו גם כוחות הביטחון, נדרשים לדריכות מרבית לכל אורך שעות היממה ובכל רגע נתון.

עם השנים ניתן להבחין בגרף של שיפור והתמקצעות בכל הנוגע לאבטחת אישים. חלק מאותו שיפור בא לידי ביטוי בשימוש נכון וחכם של עזרים אלקטרוניים המעניקים יתרון נוסף הן עבור אתגרי אבטחה רבים הקיימים כמו גם בכל הנוגע לאבטחת אישים.

אבטחת אישים – שימוש במצלמות
אחד מהשימושים הטכנולוגיים הבולטים הקיימים בבנייה של מערך אבטחת אישים נוגע לשימוש במצלמות. אלו משדרות בכל רגע נתון את הנעשה סביב האישיות אותה יש לאבטח. חברות אבטחה רבות מייצרת על בסיס אותו מערך מצלמות מוקד אשר יודע לתת מענה מהיר ומיידי למול מה שעיניהם רואות במצלמות.

השימוש שנעשה במצלמות בא לידי ביטוי בצילום רוחבי סביב האישיות. הצילום הרוחבי והפנורמי מעניק למאבטחים תמונה רחבה אחר המתרחש סביב האישיות המאובטחת. הצילום מעניק אינדיקציה רחבה על דרכי מילוט, דמויות חשודות הנמצאות במעגלים הרחבים יותר, מניעת מוקדי חיכוך טרם היווצרותם ועוד.

מעבר לכך, נעשה אף שימוש הולך וגובר של מצלמות הנמצאות על גבי המאבטחים עצמם. גם אלו מעניקים תמונה עכשווית הנוגעת למעגל הקרוב ביותר באבטחה של אישיות בכירה ובעזרתן ניתן לתת מענה מהיר לכל התפתחות שקורת בסביבת אותה אישיות. מעבר לכך, מעניקות אותן מצלמות חומר גלם נהדר המשמש לא מעט מסגרות הלומדות כיצד לשפר ולשדרג את מערכי האבטחה. חומר הגלם המופק מהמצלמות הביא לא פעם לשיפור מערכי האבטחה וזאת באמצעות הכשלים הנראים מן הצילומים.

על מנת שהשימוש במצלמות יישא פרי הוא חייב כמובן להישען על מערך קיים באמצעות שימוש במכשירי קשר בין האנשים בשטח ולאלו הנמצאים מגמה לאחור.

אבטחת אישים – שימוש ב-GPS
חלק מהרצון להבטיח שאבטחת אישים תהה בטוחה מתאפשרת בכך שבכל רגע נתון נכיר ונדע איפה כל גורם נמצא במרחב אותו אנו מאבטחים. חלק מהיכולת לנטר באופן מדויק איפה כל אדם נמצא במערך האבטחה נעשית על ידי שימוש במכשירי GPS.

השימוש במכשירי ה-GPS מעניק למערכי האבטחה תמונה מדויקת של מערך הכוחות. השימוש ב-GPS כולל גם את האישיות המאובטחת עצמה, אנשיו הקרובים ואף רכבו. במקרים בהם נוצר אירוע חטיפה, למשל, מערכות ה-GPS יעניקו כמובן מענה מדויק על הימצאות האישיות, אנשיו ורכבו ובכך יאפשרו למערך האבטחה באיתורו המהיר.