שער קרוסלה

כשאנחנו בוחרים להתקין שער או דלת למבנה מסוים, בוודאי אם מדובר במבנה ציבורי בו אמורים לעבור אנשים רבים, הרי שיש שני אלמנטים שעלינו להתייחס אליהם. האלמנט הראשון הוא העיצוב של השער או הדלת והאלמנט השני הוא הבטיחות והביטחון.

כשאנחנו מדברים על אלמנט של עיצוב, עלינו להתייחס לשאלה כיצד הדלת או השער יכולים להשתלב גם בעיצוב של חזית המבנה וגם בעיצוב הפנימי של המבנה. זו הסיבה שפעמים רבות אנחנו נראה דלת מעוצבת זכוכית מותקנת במקום ולא דלת אחרת. יש לציין שהתקנת דלת זכוכית במוסדות או עסקים, יש בכך גם אמירה, ראשית, מדובר בשקיפות, המקום לא רוצה להיראות סגור וחסום בפני עוברים ושבים, שנית, בוודאי אם מדובר בעסקים, הרי שדרך דלת זכוכית ניתן לראות מה מתרחש בפנים, אילו מוצרים נמכרים במידה וזו חנות או אילו מנות מוגשות, במידה וזו מסעדה.

כשאנחנו מדברים על אלמנטים של בטיחות וביטחון, הכוונה היא לא רק בדלת הראשית, אלא גם מעבר לכך. למשל, כשמתקינים שער קרוסלה חיצוני או קרוסלת זכוכית בחלק הפנימי של המבנה. מבנה של קרוסלה, מונע אפשרות של מעבר של יותר מבן אדם אחד, ובכך נשמר אלמנט הביטחון במקום. הרי אם יעברו יותר אנשים, יהיה קשה לעקוב ולפקח מי עובר ומה הוא מעביר. זו הסיבה שהרבה פעמים מותקן שער קרסולה חיצוני ליד עמדת השומר, כך קל יותר לזהות מי עובר ומה הוא מעביר. במקרים רבים, שער זה מיועד אך ורק למעבר אנשים כלפי חוץ, בעוד שהשער למעבר אנשים פנימה הוא שער רגיל. גם במקרה שמדובר בשער קרסולה כלפי חוץ, הרי שהוא מאפשר מעבר רק של בן אדם אחד בכל פעם.

כאמור, שני האלמנטים העיקרים על פיהם נהוג לבחור שערים ודלתות למבנים, הן מצד הפנימי והן מהצד החיצוני, הם עיצוב ובטיחות. כפי שאנחנו יכולים להבין, מדובר על שני אלמנטים שהולכים ביחד, וזו הסיבה שבמקומות רבים נוהגים לשלב ביניהם, למשל באמצעות קרוסלת זכוכית מעוצבת. כמובן שזה נעשה במקרה שתנאי השטח מאפשרים זאת.

לסיום, אם אתם רוצים לדעת עוד על שערים ודלתות למבנים, אתם מוזמנים לפנות אלינו. יאל אקסס קונטרול סיסטמס מתמחה בהתקנת שער קרוסלה וכן בדלתות מעוצבות זכוכית. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל הצעות מחיר ומידע מקיף בנושא. הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה.